Velikost textu:   A    A    A

Říjen ve Zvonkohře nás baví

Přepadl nás opět podzim, ten letošní je spíš mimořádně teplý než nostalgický, takže na nudu a podzimní ospalost není čas.
Říjen ve Zvonkohře prožíváme ve znamení letošního teplého podzimu, který nás vylákal na krásný výlet do Prahy. Nadchla nás expozice v Zemědělském a technickém muzeu i střešní zahrada. Na úžasného herce a geniálního glosátora života jsme si zavzpomínali během návštěvy Werichovy vily a muzea. Odměnou za fyzickou námahu bylo krásné počasí a procházka Kampou. Užili jsme si to a do Prahy se určitě brzy a rádi vrátíme. 

Opomíjeny nezůstávají ani naše mozkové závity. Pokračujeme v našem oblíbeném a potřebném trénování paměti a myšlení si tříbíme studiem Univerzity třetího věku, kde se v tomto semestru potkáváme s dvěma zajímavými tématy, které nás zavádějí do české minulostí a do období italské renesance k jejímu vrcholnému představiteli Michelangelovi. Podnětná byla i komentovaná prohlídka teplické knihovny, jejíž prostory mají svoje nezaměnitelné genius loci, navíc jsme právě zde nalezli před čtyřmi lety svůj prvotní azyl, a to se jen tak nezapomíná. Rádi se tudíž vracíme.
Více než pozoruhodná byla pro nás i narychlo uspořádaná přednáška ekologického aktivisty Milana Jeglíka, který dovedl velmi poutavě vyprávět o (nejen)svých dobrovolnických aktivitách v rámci projektu Green Life, zaměřeném na záchranu planety a ohrožených rostlinných i živočišných druhů, konkrétně životně důležitého pralesního ekosystému.  Pokračování máme přislíbeno na jaro příštího roku.  Pro dobro věci i pro  toho, kdo by chtěl vědět víc nebo se zapojit, uvádíme odkaz na zajímavý rozhovor s M. Jeglíkem na těchto stránkách:
https://barboraenglischova.cz/rozhovor-milan-jeglik-green-life-je-

A aby ani ruce ve Zvonkohře nezahálely, začali jsme opět po prázdninové pauze vybíjet svoji kreativitu oblíbeným malováním na hedvábí. Hudebně-umělecké ambice jsme si zase  splnili  zpíváním u piána v OC Galerie. A to nás ještě čeká oblíbená  hudební přednáška Petra Kašpara, cvičení na židlích a  druhý díl projektu "Vitalita a kondice."
A protože říjen není zdaleka ještě u konce, užívejme si ho!!! 

 

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.