Velikost textu:   A    A    A

Ještě jednou La Manche 2019 - koukněte, jak nám v Praze dali medaili. Tedy vlastně hned dvě. :-)

Senioři uplavali čtyři tisíce kilometrů. V bazénu zdolali La Manche 121krát
Přetiskujeme oficiální sumarizaci a závěrečnou zprávu o pátém ročníku plaveckého seniorského turnaje, s tím, že tým Zvonkohry opět letos dosáhl mimořádného úspěchu a v jednotlivcích opět dominoval náš Karel Stupka.
...........
Soutěž ve štafetovém plavání seniorů „Přeplavme svůj La Manche“ vyhlásil už popáté projekt SenSen (Senzační senioři). Tentokrát při ní senioři z celého Česka překonali všechny rekordy. Ve 20 týmech soutěžilo celkem 1 120 plavců, společně zdolali 4 131 kilometrů a pomyslný kanál La Manche přeplavali rovnou 121krát. V úžasných výkonech seniory i letos podporovala patronka projektu, dálková a zimní plavkyně Lucie Leišová. Nejlepší týmy i jednotlivci si za ně od SenSenu převzali diplomy a ceny.
Projekt „Přeplavme svůj La Manche“ se mezi seniory těší velké oblibě. První rekord tak letos padnul ještě před prvními tempy v bazénu, když se do štafetového plavání přihlásilo 20 klubů ze 17 měst napříč republikou – nejvíce v historii projektu. Pro srovnání - loni plavalo 14 seniorských klubů, o rok dříve 11.
Stupně vítězů pak podle nejvyššího počtu společně zdolaných kilometrů obsadily Klub seniorů z Rožnova pod Radhoštěm (739 km), Zvonkohra Teplice (331 km) a LiPen Litoměřice (257 km). Uplavané kilometry se seniorským týmům započítávaly za měsíc únor.
Těší nás, že projekt Přeplavme svůj La Manche seniory motivuje, aby překonávali nejen rekordy, ale hlavně sami sebe,“ říká manažerka SenSenu Markéta Zajícová. „Důležité není, kdo vyhraje, ale že senioři udělají něco pro své zdraví,“ dodává Zajícová.   
V řadách seniorů se však našli i tací, kteří zdolali v bazénu pomyslný kanál La Manche sami. Rekordmankou mezi ženami se již po několikáté stala Viera Horáčková z Rožnova pod Radhoštěm, která uplavala 47 kilometrů. Mezi muži zazářil Karel Stupka z Teplic, který naplaval 104 kilometrů a sám pokořil La Manche hned třikrát.
 

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.