Velikost textu:   A    A    A

Co se dělo v prosinci 2018 aneb vánoční retrospektiva

Ten vánoční čas, zavítal k nám zas, :-) i letos se vším co k němu neodmyslitelně patří... a Zvonkohra samozřejmě byla přitom!
Měsíc prosinec byl, jak jinak,  i ve Zvonkohře ve znamení Vánoc. Trochu hektický, trochu nostalgický, trochu rozjímavý, trochu studený a trochu blátivý, čili tradiční.
Utekl jako voda, přesto se všechno opět stihlo, napéct cukroví, vycídit kouty, ozdobit stromeček, a konečně si dopřát i zažít vánoční pohodu. A do toho všeho se vešlo ještě spousta jiných aktivit a akcí. Někdo se zúčastnil krásných dvou výletů, na které nás pozval turistický klub. Šlapala se méně známá trasa v okolí Mostu a hned další den  následoval výstup na Stropník a Dušanovu vyhlídku. Někteří si nenechali ujít akci Česko zpívá koledy a zapěli si je hromadně venku z plných plic.  K teplickému koloritu také už neodmyslitelně patří „Vánoce s Arkádií,“ kterou většina z nás podporuje tím, že si zakoupí nějakou krásnou věcičku, ať už pro svoje potěšení nebo jako dárek pro své blízké. Někteří prožili volné odpoledne pro seniory s akcí „Půvabné Vánoce,“ kterou pod záštitou magistrátu připravili v Bartholomeus Gallery Café. K dobré náladě přispěla i známá kapela Resety. Zásluhou skautského střediska mezitím dorazilo  i do Teplic Betlémské světlo a pro plamínek vánočního poselství bylo možné si na Štědrý den zajít například do oblíbené, nově zrekonstruované, Beuronské kaple. Ve Zvonkohře se uskutečnila burza  dámského a dětského oblečení, která sice s Vánocemi tak úzce nesouvisela, ale proběhla velmi úspěšně a v  příjemném adventním rozpoložení. Třešničkou na dortu bylo pak na Hrádku setkání s Petrem Kašparem a symbolem našich Vánoc, Českou mší vánoční Jakuba Jana Ryby. K tomu vonělo na stole cukroví a mnoho dalších dobrot. Nechyběl ani sváteční přípitek. A Vánoce mohly začít. Čarovné, kouzelné, magické – každý rok nás znovu doběhne jejich zvláštní fluidum a (co si budem namlouvat) i konzumní pozlátko. A kdo přesto chtěl být vůči vánoční atmosféře imunní, ten  určitě stejně neodolal alespoň  bramborovému salátu.:-)     
 
Vánoce 2018 jsou za námi, ať žijí Vánoce 2019!!!!
D. Marková
 

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.